O nás

Jsme malá rodinná farma s více než 10 letou tradicí budování vztahu mezi lidmi a zvířaty. Naše zvířata jsou součástí rodiny a tak se k nim také chováme. Jejich spokojenost je pro nás důležitá, protože ona nám za naši péči a lásku dávají to nejlepší mléko, vajíčka či maso. Chceme vědět, co jíme a proto naše zvířata krmíme výhradně vlastními a prověřenými krmivy bez využití průmyslových směsí. Rozhodli jsme se mléko od našich kraviček nově zpracovávat i v naší minimlékárně a nabídnout produkty z něj i našim přátelům a sousedům.  

Chcete vidět, jak naše zvířata žijí, čím se krmí a jak je o ně pečováno, rádi vás naší malou farmou při vaší návštěvě provedeme. Pokud i vy chcete ochutnat dobroty z naší farmy, vítejte mezi našimi přáteli!

Proč jsou naše krávy jiné než v běžném kravíně? U nás chováme skot plemene Jersey, což je velmi staré plemeno s několika odlišnosti od běžně chovaných krav. Naše kravičky mají v mléce více tuku a jiný betakasein. Jejich mléko je tady chutnější a lépe stravitelné, bez pocitu zahleňování. Ovšem také na rozdíl od běžných krav se nedají chovat v kravínech, ale výhradně volně na pastvinách, kde je můžete denně vidět. Díky tomu mají mléko plné vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek z bylinek, které na pastvinách spásají a jejich mléko má zlatavou barvu. Také při dobré péči jsou díky pobytu venku zdravější a odolnější. V neposlední řadě mají úžasně přívětivou povahu a ta kukadla!!!

Dne 27.10.2020 jsme pro vás spustili náš nový e-shop včetně možnosti doručení do Roudnice nad Labem a okolí